Pierrefiche, Lozère

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Pierrefiche ( shqiptimi frëngjisht: [pjɛʁfiʃ] ; Ocitanisht: Pèiraficha ; Shqip: Perafisha) është një fshat dhe komunëdepartamentin LozèreFrancën jugore. [1] Në Janar 2020 kishte një popullsi prej 164 banorësh brenda një sipërfaqe 16.82 kilometrash katrorë.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Chapeauroux formon pjesën më të madhe të kufirit perëndimor të komunës, pastaj rrjedh në verilindje përmes komunës.

Referencat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]