Piles, Valencia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Piles, Valencia
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Piles, Valencia is located in Spanjë
Piles, Valencia
Piles, Valencia

Koordinatat: 38°56′28″V 0°7′56″P / 38.94111°V 0.13222°P / 38.94111; -0.13222

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Safor
Kryetari i Bashkisë Vicente Císcar Salelles
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.9 km2
Lartësia 5 m (m.n.d.)
Popullsia 2664 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Piler, pilera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46712
Koordinatat 38° 56′ 28″ Veri

0° 7′ 56″ Perëndim

Faqja Zyrtare Webfaqja zyrtare


Piles, Valencia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Safor, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Piles, Valencia ka 2664 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 3.9 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]