Piloña

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Piloña
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Piloña is located in Spanjë
Piloña
Piloña

Koordinatat: 43°21′V 5°21′P / 43.350°V 5.350°P / 43.350; -5.350

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Oriente
Kryetari i Bashkisë Camilo Montes Díaz
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 283.89 km2
Popullsia 8160 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit piloñeses
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33530
Faqja Zyrtare www.ayto-pilona.es


Piloña është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Oriente, të provincës Asturias, në Asturias. Piloña ka 8160 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 283.89 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]