Pina de Montalgrao

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pina de Montalgrao
Komunë
noform
Sierra de Javalambre rising above Pina
Stema_figuraBandera de Pina.svg
Vendndodhja
Pina de Montalgrao is located in Spanjë
Pina de Montalgrao
Pina de Montalgrao

Koordinatat: 40°1′V 0°39′P / 40.017°V 0.650°P / 40.017; -0.650

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Valencia
Provinca Castellón
Qarku Alto Palancia
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.6 km2
Lartësia 1039 m (m.n.d.)
Popullsia 148 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 12429


Pina de Montalgrao është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alto Palancia, të provincës Castellón, në Komunitetin e Valencias. Pina de Montalgrao ka 148 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 31.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]