Pineda de Mar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pineda de Mar
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Pineda de Mar is located in Spanjë
Pineda de Mar
Pineda de Mar

Koordinatat: 41°37′30″V 2°41′30″L / 41.62500°V 2.69167°L / 41.62500; 2.69167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Maresme
Kryetari i Bashkisë Xavier Amor i Martín (PSC)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.77 km2
Lartësia 10 m (m.n.d.)
Popullsia 25568 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Pinedenc, pinedenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 37′ 30″ Veri

2° 41′ 30″ Lindje


Pineda de Mar është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Maresme, të provincës Barcelona, në Katalonia. Pineda de Mar ka 25568 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 10.77 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]