Pinet, Valencia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pinet, Valencia
Komunë
Stema_figuraBandera de Pinet.svg
Vendndodhja
Pinet, Valencia is located in Spanjë
Pinet, Valencia
Pinet, Valencia

Koordinatat: 38°59′0″V 0°20′17″P / 38.98333°V 0.33806°P / 38.98333; -0.33806

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Vall d'Albaida
Kryetari i Bashkisë Juan Ramón Chismol Mahiques
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.9 km2
Lartësia 180 m (m.n.d.)
Popullsia 193 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Pinetell, pinetella
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46838
Koordinatat 38° 59′ 0″ Veri

0° 20′ 17″ Perëndim

Faqja Zyrtare Webfaqja zyrtare


Pinet, Valencia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vall d'Albaida, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Pinet, Valencia ka 193 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 11.9 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]