Plani i frekuencave të transmetimit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Plani i frekuencave të transmetimit do të thotë plani i frekuencave të radio transmetimit ose të transmetimit televiziv të caktuara nga autoriteti kompetent qeveritar për postë dhe telekomunikim në Zyrën e Komisionerit të përkohshëm të mediave dhe që drejtohet nga Komisioneri i përkohshëm i mediave [1].

Burimi i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LIGJI PËR KOMISIONIN E PAVARUR TË MEDIAVE DHE TRANSMETIMIN Në amëzën assembly-kosova.org Arkivuar 29 shtator 2007 tek Wayback Machine