Plasencia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Plasencia
Komunë
noform
Stema_figuraBandera de Plasencia.svg
Vendndodhja
Plasencia is located in Spanjë
Plasencia
Plasencia

Koordinatat: 40°2′V 6°6′P / 40.033°V 6.100°P / 40.033; -6.100

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Cáceres
Qarku Valle del Jerte
Kryetari i Bashkisë Fernando Pizarro
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 218 km2
Lartësia 415 m (m.n.d.)
Popullsia 41047 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Placentino/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 10600
Faqja Zyrtare www.aytoplasencia.es


Plasencia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Valle del Jerte, të provincës Cáceres, në Extremadura. Plasencia ka 41047 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 218 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]