Jump to content

Plazhi i Udënishtit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Plazhi i Udënishtit ose Plazhi i Hudënishtit është plazh liqenor shkëmbor në brigjet e Liqenit të Ohrit. Ngjitur me këtë plazh është edhe plazhi i Memëlishtit e që karakterizohen me lokale të shumta luksoze dhe lokacione turistike, ku nuk mungojnë as pishinat. Këto plazhe kanë ujë të pastër dhe frekuentohen shumë nga vizitorët. [1]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ https://telegraf.al/aktualitet/ne-pogradec-nje-prag-vere-ndryshe-dhe-me-plot-surpriza/