Plazhi i qytetit (Stadium)

Coordinates: 41°10′22″N 20°41′03″E / 41.172778°N 20.684167°E / 41.172778; 20.684167
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Plazhi i qytetit
VendndodhjaStrugë, Republika e Maqedonisë
Koordinatat41°10′22″N 20°41′03″E / 41.172778°N 20.684167°E / 41.172778; 20.684167
PronariKomuna e Strugës
Kapaciteti500
Hapur1970
Përdoruesit
KF Karaorman
FC Struga

Stadiumi Plazhi i qytetit është një stadium me shumë qëllime në Strugë, Republika e Maqedonisë. Ajo ka një kapacitet prej rreth 500[1] ulësesh dhe aktualisht është shtëpia e KF Karaorman dhe FC Strugës.

Weblink[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ http://www.macedonianfootball.com/index.php?option=com_content&view=article&id=114:karaorman&catid=27:3-liga-jugozapad-third-league-south-west&Itemid=122