Pnuma Trio

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Pnuma Trio
PrejardhjaMemphis, Tennessee, SHBA
ZhanretLivetronica
Acid jazz
IDM
Blip hop
Vitet aktive2004 - prezent
Shtëpitë diskografike1320 Records
BashkëpunimetMansions on the Moon
Faqja zyrtarepnumatrio.com
AnëtarëtAlex Botwin
Ben Hazlegrove
Lane Shaw

Pnuma Trio është bend elektronik amerikan, i formuar nga anëtarët Alex Botwin, Ben Hazlegrove, dhe Lane Shaw në vitin 2004. Muzika e tyre përmban elemente edhe nga zhanret jazz, funk, hip hop, dhe klasike.

Anëtarët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Diskografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Webfaqja zyrtare