Pobreg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Porbregu
Fshat
Shteti: Shqipëria
Qarku: Qarku i Kukësit
Rrethi: Rrethi i Kukësit
Komuna: Njësia administrative Tërthore
Targat e automjeteve: KU
Përdorimi i stampës

Pobregu (Përbregu) është një fshatkomunën Terthorërrethin e KukësitShqipërisë. Është fshat në bregun e djathtë të lumit Lumë, nga dhe vjen dhe emri i tij.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]