Polaciones

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Polaciones
Komunë
Vendndodhja
Polaciones is located in Spanjë
Polaciones
Polaciones

Koordinatat: 43°6′7″V 4°24′47″P / 43.10194°V 4.41306°P / 43.10194; -4.41306

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Saja-Nansa
Kryetari i Bashkisë Teodoro Ruiz Quevedo
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 89.77 km2
Lartësia 900 m (m.n.d.)
Popullsia 225 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 43° 6′ 7″ Veri

4° 24′ 47″ Perëndim


Polaciones është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Saja-Nansa, të provincës Cantabria, në Cantabria. Polaciones ka 225 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 89.77 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]