Polanco, Cantabria

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Polanco
Komunë
Vendndodhja
Polanco is located in Spanjë
Polanco
Polanco

Koordinatat: 43°23′9″V 4°0′54″P / 43.38583°V 4.01500°P / 43.38583; -4.01500

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Besaya Valley
Kryetari i Bashkisë Julio Cabrero Carral
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.55 km2
Lartësia 50 m (m.n.d.)
Popullsia 5585 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 43° 23′ 9″ Veri

4° 0′ 54″ Perëndim


Polanco është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Besaya Valley, të provincës Cantabria, në Cantabria. Polanco ka 5585 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 17.55 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]