Polina Gagarina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Polina Gagarina

Polina Gagarina (rusisht: Полина Гагарина, lindur më 27 Mars 1987) është këngëtare, tekstshkruese, aktore dhe modele ruse. Ajo e përfaqësoi Rusinë në Eurovision Song Contest në vitin 2015 me këngën "A Million Voices" ku përfundoi e dyta.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Për më gjërësishtë shih faqen në gjuhën angleze me titull Polina Gagarina 28.04.2016.