Polinyà de Xúquer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Polinyà de Xúquer
Komunë
Vendndodhja
Polinyà de Xúquer is located in Spanjë
Polinyà de Xúquer
Polinyà de Xúquer

Koordinatat: 39°11′53″V 0°22′6″P / 39.19806°V 0.36833°P / 39.19806; -0.36833

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Ribera Baixa
Kryetari i Bashkisë Vicente Navarro Torres
Partia EUPV
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.11 km2
Lartësia 12 m (m.n.d.)
Popullsia 2479 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Poliñanero/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46688
Koordinatat 39° 11′ 53″ Veri

0° 22′ 6″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.polinyadexuquer.es


Polinyà de Xúquer është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera Baixa, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Polinyà de Xúquer ka 2479 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 9.11 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]