Ponga, Asturias

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Ponga
Komunë
noform
Stema_figuraFlag of ponga.png
Vendndodhja
Ponga is located in Spanjë
Ponga
Ponga

Koordinatat: 43°11′24″V 5°9′36″P / 43.19000°V 5.16000°P / 43.19000; -5.16000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Oriente
Kryetari i Bashkisë Cándido Vega Díaz
Partia Unión Asturianista
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 205.98 km2
Popullsia 694 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit pongueto/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33557
Koordinatat 43° 11′ 24″ Veri

5° 9′ 36″ Perëndim


Ponga është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Oriente, të provincës Asturias, në Asturias. Ponga ka 694 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 205.98 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]