Ponte Caldelas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Ponte Caldelas
Komunë
Vendndodhja
Ponte Caldelas is located in Spanjë
Ponte Caldelas
Ponte Caldelas

Koordinatat: 42°23′V 8°30′P / 42.383°V 8.500°P / 42.383; -8.500

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Galicia
Provinca Pontevedra
Qarku Pontevedra
Kryetari i Bashkisë Perfecto Rodríguez Muíños
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 87 km2
Popullsia 5,739 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Faqja Zyrtare www.pontecaldelas.net


Ponte Caldelas është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Pontevedra, të provincës Pontevedra, në Galicia. Ponte Caldelas ka 5,739 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 87 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]