Por amar sin ley

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Por amar sin ley (shqip: Për të dashur pa ligj) është një telenovela meksikane e prodhuar nga José Alberto Castro per Televisa që u shfaq në Las Estrellas më 12 shkurt 2018. Është një xhirim i telenovelës kolumbiane të vitit 2016 La ley del corazón.[1][2]

Përmbledhje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Seri ndjek jetën e një grupi avokatësh të cilët punojnë për firmën Vega y Asociados e themeluar nga Alonso Vega (Guillermo García Cantú). Personazhet kryesore janë Alejandra (Ana Brenda Contreras), Ricardo (David Zepeda) dhe Carlos (Julián Gil). Pasi policia burgos Carlos për vdekjen e një prostitute, Alejandra fillon të punojë për Vega y Asociados dhe fillon të tërhiqet nga Ricardo, por Carlos, pasi e sheh këtë, vendos të bëjë gjithshka të mundur për t'i ndarë ata së bashku me ndihmën e Elena (Geraldine Bazán). Nga ana tjetër, janë Victoria (Altair Jarabo) dhe Roberto (José María Torre Hütt), Roberto përpiqet ta josh atë, por ajo refuzon të bjerë në lojë, Benjamín (Pablo Valentín) dhe Leticia (Eva Cedeño), dy avokatë ambiciozë të cilët janë të dashuruar, Olivia (Ilithya Manzanilla) i cili është shumë i dashuruar me Leonardo (Manuel Balbi), por ai ka vetëm sy për punën e tij, Gustavo (Sergio Basañez), i cili pas një vendimi të keq e përfundon martesën e tij dhe Juan López (Víctor García), një avokat që admiron firmën Vega y Asociados dhe dëshiron të marrë një pozicion në atë firmë ligjore.

Aktorët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "'Por amar sin ley', nueva producción de José Alberto Castro". Arkivuar nga origjinali më 12 janar 2018. Marrë më 20 mars 2019. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Televisa adaptará La ley del corazón de RCN". Arkivuar nga origjinali më 14 maj 2019. Marrë më 20 mars 2019. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje e jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]