Portal diskutim:Mjekësi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi portalin Mjekësi. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtashëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Medicinë duket si emertim i gabuar. Në vend të fjalës Medicinë mund të përdoret fjala shqipe "Mjeksi"

e ke fjalën për "Mjekësi" se "Mjeksi" është gjithashtu gabim. Mundemi edhe ashtu ta bëjmë. Dhe të lutëm nënshkruaji diskutimet që të dihet se kush e ka shkruar. tung --bet_0 24 Qershor 2006 10:07 (UTC)
Ketu nuk bëhet fjalë për një "ë". Nuk thuhet "të lutëm" por "të lutem" Uni

Edhe unë mendoj që duhet të quhet Mjekësi, e jo medicinë, pse t'i përdorim fjalët e huaja kur i kemi fjalët tona. Edhe tingëllon më bukur. Ka shumë pak popuj që kanë një fjalë të vetën për mjekësinë, ne e kemi por nuk e përdorim, kjo s'don fare koment.