Portbou

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Portbou
Flamuri i Portbou
Stema zyrtare e Portbou
Popullsia
 • Gjithsej1.307
Emri i banorëvePortbouenc, portbouenca

Portbou është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Empordà, të provincës Girona. Portbou ka 1307 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 9.21 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Portbou – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale