Porterville, California

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Porterville, California
Anglisht : City of Porterville
qytet
Sierra View District Hospital(top left), Murray Park(top right), Lake Success(middle left), the Historical First Congregational Church(middle right), Statue of the Farmer(bottom left), South County Justice Center(bottom right).
Stema_figuraSkeda:Porterville City flag.png
Vendndodhja
Porterville, California is located in SHBA
Porterville, California
Porterville, California

Koordinatat: 36°4′7″V 119°1′39″P / 36.06861°V 119.02750°P / 36.06861; -119.02750

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal California
Qarku Tulare----
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 45.79 km2
 •  tokësore 45.603 km2
 •  ujore 0.188 km2
Lartësia 140 m (m.n.d.)
Popullsia 155174 banorë
 •  aglomerati 459446 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore Pacific-8
Verore PDT-7
Kodi Postal 93257–93258, 93267, 93270, 93207, 93218, 93265[1]
Prefiksi 559[2]
Koordinatat 36° 4′ 7″ Veri

119° 1′ 39″ Perëndim

Porterville, California (City of Porterville) është një qytet në qarkun Tulare----]] të shtetit federal California, SHBA. Në Porterville, California jetojnë 155174 banorë (). Qyteti ka një sipërfaqe prej 45.79 km2 (17.679 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 140 m (459 ft). [3]

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "ZIP Code(tm) Lookup". United States Postal Service. Marrë më nëntor 7, 2014. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "NPA City Report". North American Numbering Plan Administration. Arkivuar nga origjinali origjinali më 4 nëntor 2014. Marrë më nëntor 5, 2014. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ "Porterville". Geographic Names Information System. United States Geological Survey. Marrë më tetor 21, 2014. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Porterville, California – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale