Potes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Potes
Komunë
noform
Stema_figuraPotes Spain.svg
Vendndodhja
Potes is located in Spanjë
Potes
Potes

Koordinatat: 43°9′13″V 4°37′24″P / 43.15361°V 4.62333°P / 43.15361; -4.62333

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Liébana
Kryetari i Bashkisë Francisco Javier Gómez Ruiz (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.64 km2
Lartësia 291 m (m.n.d.)
Popullsia 1481 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Lebaniego/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 39570
Koordinatat 43° 9′ 13″ Veri

4° 37′ 24″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.potes.com.es


Potes është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Liébana, të provincës Cantabria, në Cantabria. Potes ka 1481 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 7.64 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]