Potríes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Potríes
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Potríes is located in Spanjë
Potríes
Potríes

Koordinatat: 38°54′55″V 0°12′16″P / 38.91528°V 0.20444°P / 38.91528; -0.20444

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Safor
Kryetari i Bashkisë Juan Fernando Monzó Peiró
Partia BLOC
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.1 km2
Lartësia 12 m (m.n.d.)
Popullsia 953 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Potrier, potriera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46721
Koordinatat 38° 54′ 55″ Veri

0° 12′ 16″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.potries.org


Potríes është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Safor, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Potríes ka 953 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 3.1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]