Prádena del Rincón

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Prádena del Rincón
Komunë
Vendndodhja
Prádena del Rincón is located in Spanjë
Prádena del Rincón
Prádena del Rincón

Koordinatat: 41°2′38″V 3°32′24″P / 41.04389°V 3.54000°P / 41.04389; -3.54000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Madridit
Provinca
Qarku
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 1104 m (m.n.d.)
Popullsia 126 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 2′ 38″ Veri

3° 32′ 24″ Perëndim


Prádena del Rincón është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës , në Madrid. Prádena del Rincón ka 126 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]