Pranverë e paharruar në fshatin e harruar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Jeta e qetë dhe e zakonshme e një fshati të harruar ndryshon dramatikisht kur tre prostituta arijnë në kanenë lokale. Pavarsisht përpjekjeve të shumta të grave të tyre për ti ndaluar, burrat e tyre e kalojnë të gjithën kohën në këtë bar. Kaosi pushton shkollën lokale dhe besimtarët e devotshëm braktisin xhaminë. Vetëm dy të rinj përfitojnë nga gjithë kaosi i krijuar duke realizuar lidhjen e tyre e cila ishte e ndaluar nga prindërit e tyre. [1]

Regjisori dhe ekipi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Producenti: Sasho Pavlovski, Genc Përmeti, Mumin Jashari
  • Regjizori: Kushtrim Bekteshi
  • Skenaristi: Kushtrim Bekteshi
  • Zhanri: Komedi

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]