Pravia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Pravia
Komunë
Stema_figuraBandera de Pravia.svg
Vendndodhja
Pravia is located in Spanjë
Pravia
Pravia

Koordinatat: 43°29′V 6°6′P / 43.483°V 6.100°P / 43.483; -6.100

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Avilés
Kryetari i Bashkisë Antonio de Luis Solar
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 102.96 km2
Popullsia 9180 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit praviano/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33120
Faqja Zyrtare www.pravia.es


Pravia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Avilés, të provincës Asturias, në Asturias. Pravia ka 9180 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 102.96 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]