Prej fillimit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Prej fillimit
AIsmajliprejfillimit.jpg
Studio album by
Adelina Ismaili
Released7 Nentor 2002
Recorded2001-2002
GenreTallava,Pop,Rock
Length2001-2002
LabelLabia Productions
ProducerVirusi,Naim Krasniqi,Florent Boshnjaku,Ilir Bajri
Adelina Ismaili chronology
Nuk jam sex bombë (2000) Prej fillimit Mbretëreshë e robëreshë (2005)

Prej fillimit është një album i këngëtares shqiptare Adelina Ismajli. I përket vitit 2003 me 2 Single's Mos ma ndal dhe From the Beginning.

Këngët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Skënderbe
 • Dil e shih moj bijë
 • Fakt
 • Jetoj se të dua
 • Oh... po, po
 • Pse po qan syzeza
 • Cigarxhiu i vogël
 • Aromë portokalli
 • Ne Kosovë Luhet Kumorë
 • Mëngjezi nesër
 • Shokut tim
 • Një ditë Kosovarqe
 • From the beginning
 • Mos ma ndal
 • F**kers
 • Borxh m'ke mbet
 • Qe 1 vjet e 7 ditë