Pro Caelio

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Die Pro Caelio është një nga fjalimet më të famshme të Rhetorikers, burrështetsai dhe Philosophen Marcus Tullius Cicero. Si fjalim mbrojtës për Marcus Caelius Rufus u mbajt më 4. prill 56 v. Chr.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Wikisource: Pro Marco Caelio – Burime dhe tekste të plota (Latein)