Pro Evolution Soccer 6

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fotrola e Lojës per Play Station 2

Pro Evolution Soccer 6 (e njohur edhe si fitues Eleven 10 dhe fitues Njëmbëdhjetë X për të Xbox 360 në Japoni, fitues Eleven: Pro Evolution Soccer 2007 në Shtetet e Bashkuara), është një ekskluzivitet shumë të suksesshme Konami të Soccer Pro Evolution. Lëshuar më 27 tetor 2006 për PlayStation 2, Xbox 360, dhe platforma PC dhe pas mbi Nintendo DS dhe PlayStation Portable më 1 dhjetor 2006, Pro Evolution Soccer 6 është botimi i 6 e serisë për PlayStation 2, PlayStation 2 për Portable dhe 4 për PC. Këtë vit karakteristika Pro Evolution Soccer 6 bërë debutimin e tij në Nintendo DS dhe Xbox 360.Xbox 360 version features grafikë përmirësuar, por ruan gameplay të ngjashme me versionet e tjera console. Mënyra edit ka qenë e zhveshur poshtë për lirimin e Xbox 360, për shkak të kufizimeve kohore. Motor grafike në PC nuk e shfrytëzojë të gjeneratës së ardhshme motor 360, por do të jetë përsëri një konvertim të drejtpërdrejtë të motorit PlayStation 2.

Ligat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Barclyse Premier Lague
Lague 1 France
Seríe A
La Liga
Eredivisie

Performancat e Lojes[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

512 RAM Memory
2,39 GHZ Procesor
Graphic Card 32bit ose 64bit
System Operation XP ose Vista
Pasardhesi i lojes Pro Evolution: Soccer 7
Parardhesi i lojes Pro Evolution: Soccer 5