Proaza

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Proaza
Komunë
noform
Town Hall
Stema_figura
Vendndodhja
Proaza is located in Spanjë
Proaza
Proaza

Koordinatat: 43°15′V 6°1′P / 43.250°V 6.017°P / 43.250; -6.017

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Oviedo
Kryetari i Bashkisë Ramón Fernández García
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 76.79 km2
Popullsia 795 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit proacín, proacina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33112 and 33114


Proaza është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Oviedo, të provincës Asturias, në Asturias. Proaza ka 795 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 76.79 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Proaza – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale