Programi i Drazha Mihajloviqit për shqiptarët

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Programi i Drazha Mihajloviqit për shpërnguljen e shqiptarëve me dhunë është krijuar më 1942[1] dhe ka hyrë si pjesë e Doktrinës së shenjt serbe.

Burimi i të dhëave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Rushit Ramabaja: ”Libri Mareci i shpresës së mirë” dhe rrëfime të trishta për golgotën e kolonave të Gallapit në Grashticë, Makoc e Llukar”