Jump to content

Programi i Moleviçit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Programi i Moleviçit për shpërnguljen e shqiptarëve me dhunë është krijuar më 1941[1] dhe ka hyrë si pjesë e Doktrinës së shenjt serbe.

Burimi i të dhëave

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
  1. ^ Rushit Ramabaja: ”Libri Mareci i shpresës së mirë” dhe rrëfime të trishta për golgotën e kolonave të Gallapit në Grashticë, Makoc e Llukar”