Programi i Serbisë për likuidimit të shqiptarëve

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Programi i Serbisë për likuidimit të shqiptarëve është një synim i Doktrinës së shenjtë serbe i filluar në praktikë si programë më 1920.[1]

Burimi i të dhëave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Rushit Ramabaja: ”Libri Mareci i shpresës së mirë” dhe rrëfime të trishta për golgotën e kolonave të Gallapit në Grashticë, Makoc e Llukar”