Provinca Quang Binh

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vietnam
Tỉnh Quảng Bình
Location of Vietnam
Popullsia
857.818
Đồng Hới, Quảng Bình

Provinca Quang Binh është një provincë në rajonin Bac Trung BoVietnami. Kryeqëndra e provincës është qyteti Dong Hoi. Provinca ka një popullsi prej 857 818 banorësh dhe një sipërfaqe prej 8065. km². Dendësia e popullsisë është 106.4 banorë/km².

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provincat në Vietnami Stampa:Vietnam-cung