Provinca Quang Binh

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Provinca Quang Binh
Tỉnh Quảng Bình
Shih edhe: Njësitë administrative në Vietnam
Provinca Quang Binh në Vietnam
Shteti Vietnam
Rajoni Bac Trung Bo
Kryeqyteti Dong Hoi
Sipërfaqja 8 065.8 km²
Popullsia
 • dendësia
857,818 banorë (2008)
106.4 ban/km²
Faqe interneti Kliko këtu

Provinca Quang Binh është një provincë në rajonin Bac Trung BoVietnam. Kryeqëndra e provincës është qyteti Dong Hoi. Provinca ka një popullsi prej 857,818 banorësh dhe një sipërfaqe prej 8 065.8 km². Dendësia e popullsisë është 106.4 banorë/km².

Đồng Hới, Quảng Bình

Provinca Quang Binh është një provincë në rajonin Bac Trung BoVietnami. Kryeqëndra e provincës është qyteti Dong Hoi. Provinca ka një popullsi prej 857 818 banorësh dhe një sipërfaqe prej 8065. km². Dendësia e popullsisë është 106.4 banorë/km².

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provincat në Vietnami Stampa:Vietnam-cung