Puçol

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Puçol
Komunë
Stema_figuraBandera de Puçol.svg
Vendndodhja
Puçol is located in Spanjë
Puçol
Puçol

Koordinatat: 39°37′0″V 0°18′4″P / 39.61667°V 0.30111°P / 39.61667; -0.30111

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Horta Nord
Kryetari i Bashkisë José Vicente Martí (2009)
Partia PSPV-PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.06 km2
Lartësia 25 m (m.n.d.)
Popullsia 18482 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Puçolenc, Puçolenca
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46530
Koordinatat 39° 37′ 0″ Veri

0° 18′ 4″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.puçol.es


Puçol është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Horta Nord, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Puçol ka 18482 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 18.06 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]