Puebla de San Miguel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Puebla de San Miguel
Komunë
Vendndodhja
Puebla de San Miguel is located in Spanjë
Puebla de San Miguel
Puebla de San Miguel

Koordinatat: 40°2′43″V 1°8′40″P / 40.04528°V 1.14444°P / 40.04528; -1.14444

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Rincón de Ademuz
Kryetari i Bashkisë Eva María Azcutia Marqués
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 63.6 km2
Lartësia 1000 m (m.n.d.)
Popullsia 66 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Poblense
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46140
Koordinatat 40° 2′ 43″ Veri

1° 8′ 40″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.puebladesanmiguel.es


Puebla de San Miguel është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Rincón de Ademuz, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Puebla de San Miguel ka 66 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 63.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]