Puerto Lumbreras

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Puerto Lumbreras
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Puerto Lumbreras is located in Spanjë
Puerto Lumbreras
Puerto Lumbreras

Koordinatat: 37°33′48″V 1°48′26″P / 37.56333°V 1.80722°P / 37.56333; -1.80722

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Rajoni Murcia
Provinca Rajoni Murcia
Qarku Alto Guadalentín
Kryetari i Bashkisë Pedro Antonio Sánchez López
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 338 km2
Lartësia 465 m (m.n.d.)
Popullsia 14742 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 30890
Prefiksi +34 (Spain) + 968 (Murcia)
Koordinatat 37° 33′ 48″ Veri

1° 48′ 26″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://www.puertolumbreras.es


Puerto Lumbreras është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alto Guadalentín, të provincës Rajoni Murcia, në Rajoni Murcia. Puerto Lumbreras ka 14742 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 338 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]