Puerto del Rosario

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Puerto del Rosario
Komunë
Stema_figuraBandera de Puerto del Rosario.svg
Vendndodhja
Puerto del Rosario is located in Spanja, Ishujt Kanare
Puerto del Rosario
Puerto del Rosario

Puerto del Rosario is located in Ishujt Kanare
Puerto del Rosario
Puerto del Rosario

Koordinatat: 28°30′V 13°52′P / 28.500°V 13.867°P / 28.500; -13.867

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Kanare
Provinca Las Palmas
Qarku Fuerteventura
Kryetari i Bashkisë Marcial Morales
Partia CC
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 289.95[1] km2
Lartësia 16 m (m.n.d.)
Popullsia 36774[2] banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 35600
Prefiksi +34 (Spain) + 928 (Las Palmas)
Faqja Zyrtare http://www.puertodelrosario.org


Puerto del Rosario është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Fuerteventura, të provincës Las Palmas, në Ishujt Kanare. Puerto del Rosario ka 36774[3] banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 289.95[4] km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]