Puigpunyent

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Puigpunyent
Komunë
noform
Vendndodhja
Puigpunyent is located in Spanjë
Puigpunyent
Puigpunyent

Koordinatat: 39°37′V 2°31′L / 39.617°V 2.517°L / 39.617; 2.517

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Balearik
Provinca Ishujt Balearik
Qarku Sierra de Tramontana
Kryetari i Bashkisë Joan Ferrà Martorell
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 42.31 km2
Lartësia 258 m (m.n.d.)
Popullsia 1886 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Puigpunyent është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Sierra de Tramontana, të provincës e Ishujve Balearik, në Ishujt Balearik. Puigpunyent ka 1886 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 42.31 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]