Puntagorda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Puntagorda
Komunë
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Kanare
Provinca Santa Cruz de Tenerife
Qarku La Palma
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.1[1] km2
Popullsia 2057[2] banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Faqja Zyrtare http://www.puntagorda.es


Puntagorda është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Palma, të provincës Santa Cruz de Tenerife, në Ishujt Kanare. Puntagorda ka 2057 banorë (2013)[2], dhe përfshinë një sipërfaqe prej 31.1 km2[1].

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Koordinatat: 28°46′30″V 17°58′40″P / 28.77500°V 17.97778°P / 28.77500; -17.97778