Puntallana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Puntallana
Komunë
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Kanare
Provinca Santa Cruz de Tenerife
Qarku La Palma
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 35.1[1] km2
Popullsia 2346[2] banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Puntallana është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Palma, të provincës Santa Cruz de Tenerife, në Ishujt Kanare. Puntallana ka 2346 banorë (2013)[2], dhe përfshinë një sipërfaqe prej 35.1 km2 [1].

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Koordinatat: 28°44′V 17°45′P / 28.733°V 17.750°P / 28.733; -17.750