Qatraneh

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Qatraneh
arabisht : مدينة اﻟﻘﻄﺮاﻧﺔ
Qytezë
noform
Vendndodhja
Qatraneh is located in Jordania
Qatraneh
Qatraneh
Vendndodhja në Jordani

Koordinatat: 31°15′13″V 36°2′50″L / 31.25361°V 36.04722°L / 31.25361; 36.04722

Administrimi
Shteti Flamuri Jordania
Guvernorati Governorati Karak
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 8300 banorë (2010)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Koordinatat 31° 15′ 13″ Veri

36° 2′ 50″ Lindje

Qatraneh (arabisht: مدينة اﻟﻘﻄﺮاﻧﺔ) është një qytet në governoratin KarakJordani.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]