Qeshibesi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Flag of Albania.svg Qeshibesi
Noimage.png
Emri: Qeshibesi
Qarku: Qarku i Beratit
Rethi: Rrethi i Skraparit
Komuna: Komuna e Çepanit
Kryeplak: -
Popullsia: -
Kodi telefonik: -
Lartësia mbidetare: -
Gjerësia gjeografike: -
Gjatësia gjeografike: -
Web-faqe: s'ka

Qeshibesi është një fshat në Shqipëri në rrethin e Skraparit, kufi me Përmetin, pjesë e krahinës së Dangëllisë.

Qeshibesi ka fiset: Mustafaj, Fetahu, Liço, Lako, Bramo, Zenuni, Zeneli, Telhaj, Turhani, Muço, Ismaili. Qeshibesi shtrihet rrëzë malit të Miçanit (1580 m). Në Qeshibes rritet sherebeli bio, çaj mali bio.Popullsia e pakët që vazhdon jeton aty merret me blegtori dhe pak me bujqësi.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ekonomia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]