Quart de Poblet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Quart de Poblet
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Quart de Poblet is located in Spanjë
Quart de Poblet
Quart de Poblet

Koordinatat: 39°29′0″V 0°26′34″P / 39.48333°V 0.44278°P / 39.48333; -0.44278

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Horta Oest
Kryetari i Bashkisë Carmen Martínez Ramírez (2007)
Partia PSPV-PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.6 km2
Lartësia 40 m (m.n.d.)
Popullsia 25441 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit quartà, quartana
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46930
Koordinatat 39° 29′ 0″ Veri

0° 26′ 34″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.quartdepoblet.org


Quart de Poblet është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Horta Oest, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Quart de Poblet ka 25441 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 19.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]