Quart de les Valls

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Quart de les Valls
Komunë
Stema_figuraBandera de Quart de les Valls.svg
Vendndodhja
Quart de les Valls is located in Spanjë
Quart de les Valls
Quart de les Valls

Koordinatat: 39°44′28″V 0°16′17″P / 39.74111°V 0.27139°P / 39.74111; -0.27139

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Camp de Morvedre
Kryetari i Bashkisë José Sevilla Los Santos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.4 km2
Lartësia 29 m (m.n.d.)
Popullsia 1086 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Quarter, quartera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46510
Koordinatat 39° 44′ 28″ Veri

0° 16′ 17″ Perëndim

Faqja Zyrtare Webfaqja zyrtare


Quart de les Valls është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Camp de Morvedre, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Quart de les Valls ka 1086 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 8.4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]