Quartell

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Quartell
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Quartell is located in Spanjë
Quartell
Quartell

Koordinatat: 39°44′20″V 0°15′50″P / 39.73889°V 0.26389°P / 39.73889; -0.26389

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Camp de Morvedre
Kryetari i Bashkisë Francisco Huguet Queralt (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.2 km2
Lartësia 40 m (m.n.d.)
Popullsia 1443 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Quarteller, quartellera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46510
Koordinatat 39° 44′ 20″ Veri

0° 15′ 50″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.quartell.es


Quartell është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Camp de Morvedre, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Quartell ka 1443 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 3.2 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]