Quatretonda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Quatretonda
Komunë
Vendndodhja
Quatretonda is located in Spanjë
Quatretonda
Quatretonda

Koordinatat: 38°56′45″V 0°24′11″P / 38.94583°V 0.40306°P / 38.94583; -0.40306

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Vall d'Albaida
Kryetari i Bashkisë David Mahiques
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 43.5 km2
Lartësia 190 m (m.n.d.)
Popullsia 2534 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Quatretondí, quatretondina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46837
Koordinatat 38° 56′ 45″ Veri

0° 24′ 11″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.quatretonda.org


Quatretonda është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vall d'Albaida, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Quatretonda ka 2534 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 43.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]