Queralbs

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Queralbs
Komunë
Stema_figuraBandera de Queralbs.svg
Vendndodhja
Queralbs is located in Spanjë
Queralbs
Queralbs

Koordinatat: 42°21′2″V 2°9′47″L / 42.35056°V 2.16306°L / 42.35056; 2.16306

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Ripollès
Kryetari i Bashkisë Manel Foz i Crespí
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 93.47 km2
Lartësia 1236 m (m.n.d.)
Popullsia 197 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Queralbí, queralbina
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 21′ 2″ Veri

2° 9′ 47″ Lindje


Queralbs është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ripollès, të provincës Girona, në Katalonia. Queralbs ka 197 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 93.47 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]