Quesa, Valencia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Quesa, Valencia
Komunë
noform
Stema_figuraBandera de Quesa.svg
Vendndodhja
Quesa, Valencia is located in Spanjë
Quesa, Valencia
Quesa, Valencia

Koordinatat: 39°7′10″V 0°44′26″P / 39.11944°V 0.74056°P / 39.11944; -0.74056

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Canal de Navarrés
Kryetari i Bashkisë Jesús Requena Mut
Partia GDL
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 73.2 km2
Lartësia 200 m (m.n.d.)
Popullsia 722 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Quesino/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46824
Koordinatat 39° 7′ 10″ Veri

0° 44′ 26″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.gva.es/quesa/portada.htm


Quesa, Valencia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Canal de Navarrés, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Quesa, Valencia ka 722 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 73.2 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]